Maritim Hotel Plaza Tirana

Sheshi është thjesht vendi ku duhet të jesh në Tiranë.

I pozicionuar në qëndër të Tiranës, brenda zonës ideale tregtare edhe të biznesit, vetëm 3 minuta nga Parlamenti i Shqipërisë, Galerisë Kombëtare të Arteve, Operas dhe Baletit dhe Teatrit të Ansamblit Popullor, Maritim Hotel Plaza Tirana është hoteli më i ri ndërkombëtar me 5 yje.

Maritim Hotel Plaza Tirana është gjithashtu një destinacion për adhuruesit e ushqimit: Tre restorantet tona – PANEVINO, CONVIVIUM dhe SAVOR – ofrojnë zgjedhje të cilat u përshtaten të gjitha shijeve tuaja.

Maritim Hotel Plaza Tirana është vendi ideal për t’u takuar dhe për të festuar në Tiranë. Zgjidhni nga 8 sallat e konferencave, të cilat mund të akomodojnë deri në 350 të ftuar nëse dëshironi një dasëm, ose pritje më pak formale, siç mund të jetë një takim pune, një koktej, një konferencë ose evente shpërblyese korporatash.

 

190 dhoma dhe Suita të konceptuara me vizion modern të shpërndara në 24 katet e godinës tonë. Palestra e hapur 24 orë dhe SPA-ja jonë Oblivion, një oaz i relaksit total, janë në dispozicion të klientëve tanë për të shijuar komoditetin që ato ofrojnë.